Centrul de Cultură Arcuş (Casa Bastion, str. Oltului nr. 6) organizează astăzi, începând cu ora 18:30, un recital vocal academic având ca participanți stundenții anilor I, II, III, IV și Master, anul I, de la Universitatea Transilvania, Facultatea de Muzică, clasa de canto a lect. univ. dr. Mihaela Buhaiciuc, având la pian pe dna lect. univ. dr. Mihaela Pavel și dna lect. univ. dr. Anca Preda.
În cadrul recitalului vor concerta sopranele: Bianca Timaru, Diana Sima, Adnana Gavrila, Denisa Bala – Topan, Székely Fruzsina Kitty, Biro Gyopar, Andra Tautu, Alexandra Popa; mezzosoprane: Corina Purcarea, Molnar Celia, care vor fi acompaniate la pian de lect. univ. dr. Mihaela Pavel și lect. univ. dr. Anca Preda.
Prețul unui bilet de intrare este 5 lei, acestea putând fi achiziționate de la sediul Centrul de Cultură din str. Oltului nr. 6, între orele 9 – 15. Informații suplimentare la tel: 0267 373 652.