La sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență ,, Mihai Viteazul” al județului Covasna s-a desfășurat marți, 1 august a.c., ceremonia de înaintare în grad a angajaților în activitate care, în decursul timpului, s-au distins prin profesionalism, devotament și o foarte bună pregătire profesională.
,,Eroismul nu se întâmplă întotdeauna într-o explozie de glorie. Uneori, micile triumfuri și inimile mari schimbă cursul istoriei.” – Mary Roach
„Satisfacția și rodul muncii depuse s-au citit pe chipul pompierilor avansați în gradul următor, la termen. Începând din acest moment, aceștia vor purta cu mândrie noile grade militare.(…) Avansarea reprezintă o recunoaștere a muncii depuse și rezultatele deosebite obținute în domeniile specifice de activitate”.
Felicitări si mult succes în îndeplinirea misiunilor încredințate”, se arată pe pagina de facebook a instituției.
M.C.G.
Foto: https://www.facebook.com/ISUCOVASNA