La Centrul de Cultură Arcuş (Sf. Gheorghe, Casa Muzicii, str. Oltului nr. 6) are loc duminică, 24 martie a.c., ora 17.00, un concert cameral extraordinar susţinut de Adrian Gheorghiu (vioară), membru al Filarmonicii „Moldova” din Iași, și Andreea Moroșanu (pian).
În program sunt cuprinse lucrări de:
Cesar Franck: Sonata în La Major pentru pian și vioară
Johannes Brahms: Sonata a 3-a în re minor pentru pian și vioară, op.108
Pyotr Ilich Ceaikovski: Meditația din Souvenir d’un lieu cher, op. 42
Pyotr Ilich Ceaikovski: Melodie din Souvenir d’un lieu cher, op. 42
Henri Wieniawski: Polonaise de Concert, op.4
Biletele de intrare la concert, în valoare de 20 lei, pot fi cumpărate de la sediul CC Arcuș, str. Oltului nr. 6, între orele 9 – 15. Informații suplimentare la tel: 0267 373 651.
M.C.G.