Sâmbătă, la Zărneşti, s-a desfăşurat Campionatul de cyclo-cross şi mountain bike (MTB) la care au participat spotrivi din mai multe judeţe printre care Braşov, Covasna, Prahova, Ilfov şi Mureş.
Cei patru sportivi din Sfântu Gheorghe care s-au aliniat la start au obţinut rezultate remarcabile. Astfel, Szabo Norbert s-a clasat pe locul I, la juniori MTB, Deak Zsombor a obţinut locul III la seniori MTB, Madaras Daniel – locul IV la junior cyclo-cross şi Bartha Csaba – locul IV juniori MTB.