safe_imagePrimul meci din retururi vine cu un egal pentru fotbaliștii de la Sepsi OSK. Echipa antrenată de Valentin Suciu a jucat în deplasare, în acest sfârșit de săptămână, cu FC Brașov. . .

Sâmbătă a avut loc prima etapă din retururile de campionat ale Ligii secunde de fotbal, pentru echipa Sepsi OSK. Fotbaliștii antrenați de Valentin Suciu au obținut scorul de 1-1, după ce Issa Thiaw a egalat, în minutul 83, golul marcat de Andrei Poverlovici în primele 13 minute ale meciului, pentru echipa brașovenilor.

Sepsi OSK rămâne pe locul IV în clasamentul ligii secunde, cu 35 de puncte, la doar trei diferență față de FC Brașov, care ocupă locul II în clasament, și 7 distanță față de cea care este în continuare liderul clasamentului, Juventul București.