. .

Peste 1000 de sportivi au luat startul la ediţia a 18-a Supermaratonul Internaţional Békéscsaba – Arad – Békéscsaba pe distanţa de 200 km.
Această distanţă s-a putut parcurge cu biciclete, role sau în alergare. La start s-au aliniat, pentru a 17-a oară, şi membrii Cercului de alergare Gáll Lajos, cu trei ştafete. Rezultatele lor sunt deosebite : ștafeta masculină HÁROMSZÉK I, avându-i în componenţa sa pe Csutak Tamás, Vrabie Cătălin, Bihari Szilárd Attila, Kovács Attila, Imreh Zoltán a reușit să obțină locul III în clasamentul general; stafeta HÁROMSZÉK II, cu sportivii Imre László, Száraz Levente, Nagy Előd Zsolt, Préda Imre, Rácz Robert, a terminat pe locul VI; în competiţia fetelor, ştafeta HÁROMSZÉKI NŐK a terminat pe locul IV din şapte ştafete înscrise . Ştafetea a fost alcătuită din Szabó Irén Rozália, Páll Erzsébet, Fazakas Amália, Nagy Katalin és Toma-Albert Zsuzsánna.
Prezenţa sportivilor covăsneni la acestă importantă competiție internațională a fost posibilă datorită sprijinului primit din partea Consiliului judeţean Covasna şi al Primăriei municipiului Sfântu Gheorghe.