Sfârşitul de an aduce multe bucurii tinerilor ju-jitsu-ka din cadrul Clubului Sportiv „Show Time” din Sf. Gheorghe, care, la  acest sfârşit de săptămână au participat la ultima cupă din calendarul Federaţiei Române de Arte Marţiale – Departamentul de Ju-Jitsu, ce a avut loc în municipiul Giurgiu,  sub deviza „Prietenia”.

Deschiderea oficială a avut loc  în prezenţa a 200 de sportivi, aceasta fiind făcută de gazda evenimentului, domnul Ion Chelu – preşedinte al C.S. Aquila, care a ţinut un scurt discurs despre fair play şi le-a urat tuturor concurenţilor succes în competiţia prezentă,  dar şi în cele viitoare. Echipa „Show Time” a participat cu 3 sportivi, aceştia cucerind nu mai puţin de 4 medalii prin Artene Vlad care a luptat la 2 categorii şi s-a clasat pe locul I la categoria -24 kg U12 ani şi pe locul II la -24 kg U9 ani, Pavel Eduard Andrei  care a obţinut locul I la categoria -37 kg U12 ani, şi Popa Denisa Ştefania care a câştigat locul II la categoria -32 kg U12 ani. După contabilizarea acestor performanţe de către organizatori, Clubului „Show Time” i-a fost decernat cel mai important premiu al concursului „Cupa Aquila Ju-Jitsu – Ediţia a VIII-a” şi locul I pe cluburile participante.

Şi cum frumoasele rezultate de peste an nu au cum să treacă neobservate, performanţele micilor sportivi vor fi recompensate, la sfârşit de sezon, în cadrul galei festive ce va avea loc joi, 20 decembrie a.c.,  la Casa Armatei din Sfântu Gheorghe.

Conducerea Clubului Sportiv „Show Time” din Sf. Gheorghe mulţumeşte tuturor celor ce s-au implicat în bunul mers a activităţii clubului, printre aceştia numărându-se Ionuţ Coman, reprezentantul SC Ecosil SRL, Consiliul Local Sf. Gheorghe şi părinţii copiilor ce activează în club,  care au susţinut financiar şi moral deplasarea acestora la competiţiile din acest an. (A.A.C.)