Etapa a V-a din cadrul Diviziei B de futsal a fost una în care s-au impus echipele mai bine cotate.

I.G.O şi ELECTRICA au fost destul de motivate şi au început partida cu gândul la victorie. Meciul a fost alert, cu faze de ambele părţi, care au curs frumos de la o poartă la alta. Ambele echipe s-au ferit de greşeli la construcţie, rezultatul fiind echitabil.

DACZO s-a impus fără probleme făcând o risipă mare de efort,în timp ce  DR. OFFICE s-a limitat la a nu primi mai multe goluri, datorită randamentului celor din apărare.

Încă de la inceputul partidei STEAUA a creat faze grele pentru adversari, având o capacitate de efort bună pe intreaga durată a jocului. Însă, relaxarea din ultimele minute a adus echipei TEGLAS trei goluri care au mai dat speranţe că se poate.

NARANCS a câştigat partida fără emoţii, la pauză conducând cu 3 – 0. Aceştia au câştigat aproape toate duelurile de la mijlocul terenului, iar atacul şi-a făcut datoria pe deplin.