FOTBAL LIGA A V-A » Sâmbătă, cu începere de la ora 15, echipa de fotbal seniori din Sfântu Gheorghe, SEPSI OSK, a primit vizita celor de la Oltul Chilieni, pe terenul din cadrul complexului sportiv CSM.

Meciul a fost dominat în totalitate de gazde, scorul la pauză fiind de 5 -0 pentru OSK. Încurajaţi de aproximativ 300 de spectatori, cei din Sfântu Gheorghe au mai înscris de cinci ori până la final, scorul după 90 de minute arătând 10 – 0 pentru OSK.

Golurile au fost marcate de Dobricza (min.’20,’76), Kurtly (min.’32,’51), Kedves Levente (min.’33,’68,’74), Papp Csongor (min.’38), Mánya Szabolcs (min.’42) şi Papp Levente (min.’63). Cu această victorie echipa din Sfântu Gheorghe rămâne pe prima poziţie a clasamentului,  cu 38 de puncte. (L.R.)