. . Sportivii secției de atletism a Clubului Sportiv Municipal (CSM) Sf. Gheorghe au obținut 6 medalii la Campionatul Național de seniori – tineret care s-a desfășurat în intervalul  16-17 iulie a.c., la  Cluj Napoca.

Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții CSM, atletul Trofin Cosmin a urcat de 4 ori pe podiumul de premiere, reușind să obțină locul I la proba de 800 m, tineret, și locul al II-lea la seniori, poziție pe care s-a situat și la  proba de 400 m seniori și tineret.

Tanasie Adelina Elena a obținut locul II la proba de 800 m, cu timpul de  2.06.50 , loc pe care s-a clasat și  Ganciu Iulian, la proba de 1500 m, cu 3.49.23.

„Conducerea Clubului Sportiv Municipal îi felicită pentru rezultatele deosebite obținute și le urează mult succes în continuare” se arată în comunicatul transmis către redacția noastră.