În jur de 400 sportivi din 16 cluburi din România și 2 din Bulgaria, sportivi de valoare cu rezultate internaționale bune, au participat la Cupa „OPEN AQUILA GIURGIU 2023” la Ju-Jitsu, Turneu internațional aflat la ediția a XVI-a, care s-a desfășurat în perioada 1-3 decembrie a.c., în municipiul Giurgiu.

La această competiție  cuprinsă în  calendarul Federației Române de Arte Marțiale,  Clubul Sportiv Municipal (CSM) Sfântu Gheorghe a fost prezent cu o sportivă pregătită de Petru Oltean, antrenor de arte marțiale.

Sportiva Gabriela Onișoru a fost înscrisă la două probe de concurs, aceasta reușind să urce pe podiumul de premiere la ambele probe, după ce a obținut locul I și medalia de aur la categoria la U18, -63 kg Fighting, și locul III, cu medalie de bronz la U16 ani,-63 kg,  în proba de Fighting.

Mulțumim pe această cale tuturor acelora care au contribuit la obținerea acestor rezultate deosebit de frumoase! Urăm tuturor colaboratorilor, sportivilor și susținătorilor noștri un călduros „La mulți ani !” și un An Nou 2024 mai bun, această competiție fiind ultima competiție din acest an”, a transmis antrenorul Petru Oltean.