Etapa X-a la futsal a fost o etapă fără surprize. Echipa Teglas a câştigat meciul cu Puskazo, fără probleme, practicând un joc cu o apărare avansată, plecând cu acţiuni tăioase, când pe stânga,  când pe dreapta,  cu driblinguri şi  goluri.

Oaspeţii au încercat să transeze meciul chiar din prima repriză,  pentru a-şi asigura locul trei în clasament. Cei de la Dr. Office au dominat prima repriză, făcându-l mare pe portarul de la Szimerja, dar şi jumătate din repriza a doua cînd au condus cu 2–1,  şi având cel puţin cinci- şase ocazii de a marca. Ulterior, cu greu au mai construit vreun  atac,  şi au pierdut nemeritat , având în vedere  cursul jocului şi  posesia  mingii. Cum era de aşteptat, Steaua s-a impus în faţa formaţiei T.F.C. controlând jocul la mijlocul terenului prin Fodor, Kulcsar şi  Lazar,  care nu au dat posibilitatea oaspeţilor să treacă de multe ori de jumătatea terenului.  Partida a avut un ritm foarte bun şi multe goluri spectaculoase.

Antr. Drd.  Lazar Mihail

Rezultate

PUSKAZO – TEGLAS PANZIO 3 – 6 (Sandor, Szabo, Lado – Jakab 2, Matyas 2, Bodor, Ambrus)

DR. OFFICE – F.C. SZEMERJA 2 – 4 (Bagoly , Kuki – Nagy 2, Kuti, Fazakas E.)

STEAUA – T.F.C. 16 – 2 (Lazar 8, Fodor 3, Covaciu, Trofin, Otomega, Bivoleanu, Radu  – Gyarfas, Balo)