O nouă înfrângere pentru echipa MNCR

După meciurile pierdute în etapele anterioare din cadrul Campionatului Judeţean de Baschet Amator, cu echipele Sepsi ISE, Da Bomb şi SG Stars, echipa MNCR a suferit vineri 31 ianuarie 2014, o nouă înfrângere în faţa vicecampionanei din sezonul 2012-2013, echipa Bad Boys.

Etapa a X-a, a programat de la ora 20.45, în Sala de Sport a Colegiului Naţional „Mihai Viteazul” din Sfântu Gheorghe, meciul dintre echipa Bad Boys (Locul 3) şi echipa Muzeului Naţional al Carpaţilor Răsăriteni (Locul 6). Partida a fost arbitrată în teren de Trif T., şi Angheluţă R., masa oficială fiind asigurată de Taranek E., şi Bába A.

Componenţa echipelor a fost următoarea: MNCR: Chiricescu Andrei, Chiricescu Andrea, Soare, Moldovan, Ursăciuc, Buzea; Bad Boys: Bedő, Demeter, Bardócz, Szabó A., Szabó B., Gazda, Csutak.

Primele două sferturi ale partidei s-au desfăşurat cu o dominare clară a echipei Bad Boys, scorul înregistrat pe tabela de marcaj fiind de 41-16. Sfertul al treilea, s-a disputat tot sub dominarea echipei Bad Boys, care a reuşit să înscrie aproape la fiecare atac şi a mărit diferenţa pe tabela de marcaj la scorul de 55-28. Formaţia Bad Boys a avut o prestaţie modestă în ultimul sfert al meciului şi a reuşit să marcheze numai 16 de puncte, în timp ce echipa MNCR a înscris 17 puncte. La finalul timpului regulamentar de joc, rezultatul partidei a fost de 71-45 în favoarea echipei Bad Boys.

Etapa a XI-a se va desfăşura în Sala de sport a CNMV din Sfântu Gheorghe, vineri 7 februarie, după următorul program:

17:00   Galactica – Da Bomb

18:15   Drink Team – Suhanó Múmiák

19:30   Bálványos – Sepsi ISE

20:45   SG Stars – Bad Boys

22:00   North-Zsola – Rozsdás Csont

stă       Muzeul Naţional al Carpaţilor Răsăriteni.

Coordonatorii echipei MNCR: Andrea Chiricescu